Odontologijos klinika

DANTŲ Implantavimas


Dantų implantų privalumai:

Dantų implantavimas - tai ilgalaikis ir patikimas dantų atstatymas; gerai prižiūrimi dantų implantai tarnaus 30 ir daugiau metų; dažnai tai vienintelis būdas išvengti išimamų dantų protezų; nereikia šlifuoti gretimų dantų; gretimi dantys neapkraunami ir apsaugomi nuo judėjimo; žandikaulio kaulas apsaugomas nuo tirpimo; dantų implantavimas padeda išsaugoti jaunatvišką veido išvaizdą, leidžia kramtyti ir kalbėti nejaučiant diskomforto.


All-on-4 metodika

Šiuo metu vienos pažangiausių All-on-4 (iš anglų k. - visi ant keturių) metodikos pagalba gali būti greitai atkuriami visi dantys. Kitaip nei išimamos plokštelės ar įprasti protezai, prie implantų pritvirtinti dantys yra stabilūs, jų nereikia išimti, o karštis, šaltis ir skonis jaučiamas lygiai taip pat, kaip ir su natūraliais dantimis.


All-on-4 metodikos pranašumai lyginant su kitais būdais:

  • Tik 4 implantai;
  • 40-60% mažesnė kaina negu implantuojant ir protezuojant tradiciniais metodais;
  • Tik viena chirurginė procedūra - dantys šalinami ir implantai sriegiami to paties vizito metu;
  • Nauji laikini dantys gali būti uždedami po 24 val. arba nauji nuolatiniai dantys - po 7-10 dienų.

Apie dantų implantus trumpai ir aiškiai pasakoja burnos chirurgas Paulius Petravičius

PROTEZAVIMAS


Dantų protezavimas – tai kietųjų danties audinių spalvos ir anatominės formos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Dantų protezavimas taikomas esant stipriai pažeistiems danties audiniams, restauruojant didesnius defektus, dantims, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis, keičiamos senos neestetiškos, netikslios restauracijos, esant patologiniam dantų nusidėvėjimui, po periodontologinių operacijų ar ortodontinio gydymo dantų formos ir kontaktų atstatymui.


Dantys gali būti protezuojami: vainikėliais (karūnėlėmis) gali būti protezuojami visi dantys, taip pat ir dantų implantai; porceliano užklotais krūminiams dantims; tiltais – kai trūksta vieno ar kelių dantų (ir kai dėl kokių nors priežasčių nededami dantų implantai); išimamais protezais (plokštelės, lanko atraminiai protezai) – esant dideliems dantų lanko defektams.

Odontologijos klinika Dentruva yra sudariusi sutartį su Kauno TLK dėl dantų protezavimo paslaugų PSDF lėšomis.


Dantų protezavimas PSDF lėšomis


Puiki naujiena visiems, kurie turi teisę dantis protezuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. sausio dantų protezavimo paslaugą bus galima gauti praktiškai iš karto. Be to, pacientui nereikės vargti pildant įvairius dokumentus bei gaišti laukiant ligonių kasų laiškų. Sutrumpėjęs paslaugos kelias bus patogesnis, naudingesnis ir pacientams, ir medikams.

Viena iš laiką taupančių naujovių ta, kad asmeniui, turinčiam teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas ir kuriam buvo nustatytas dantų protezavimo pagrįstumas, nebereikės rašyti prašymo jį įtraukti į laukiančiųjų sąrašą, sulaukti teritorinių ligonių kasų (TLK) patvirtinimo apie įtraukimą ir kt.

Asmenys, turintys teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas (žmonės, sulaukę senatvės pensijos amžiaus, asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, vaikai iki 18 metų bei tie, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos) turi kreiptis dėl dantų protezavimo pagrįstumo įvertinimo į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašę, gydytoją odontologą.

Asmenys, kuriems buvo nustatytas dantų protezavimo pagrįstumas ir kurie buvo informuoti apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą, galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su TLK. Taigi asmeniui nebereikės pildyti jokių prašymų TLK, o visi duomenys bus tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu.

SVARBU! Kompensuojamos iš PSDF dantų protezavimo paslaugos teikiamos tik tose gydymo įstaigose, kurios dėl šių paslaugų yra sudariusios sutartį su TLK.
Plačiau: 

http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Pacient%C5%B...

ENDODONTINIS GYDYMAS NAUDOJANT MIKROSKOPĄ


Endodontija – dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas.


Danties viduje esanti ertmė, kurią užpildo audinys, vadinamas pulpa, yra puiki vieta kauptis mikroorganizmams, jei tik danties pulpa žūva. Kol danties pulpa yra gyvybinga, ji gali kovoti su infekcija, kadangi organizmas per kraujotaką turi galimybę nusiųsti į pažeidimo vietą su infekcija kovojančių ląstelių, tačiau pulpai žuvus ir kraujotakai išnykus, tokia galimybė dingsta.

Kai infekcija pasiekia pulpą, dantis pasidaro skausmingas, jautrus šalčiui ar karščiui, prasidėjus uždegiminiam procesui gali būti patinimas. Tuomet kanalai turi būti gydomi, siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Ištobulinus endodontinio gydymo metodus dantys šalinami vis rečiau.

Dantų kanalų gydymas – tai pulpos pašalinimas iš kanalų, jų išplatinimas ir išvalymas. Pulpą sudaro dantį maitinančios kraujagyslės ir nervai, kitaip tariant, danties minkštimas arba tiesiog nervas. Išvalyti ir išplatinti kanalai yra užpildomi specialia plombine medžiaga. Užpildymui naudojami gutaperčos kaiščiai su rišamąja medžiaga syleriu.

Kartais dėl nepakankamos rentgeno diagnostikos ar nenaudojant dentalinio mikroskopo šaknų kanalų endodontinis gydymas gali būti atliktas nekokybiškai, tuomet tenka juos pergydyti, pašalinti iš kanalo jame esančią plombinę medžiagą ir po to jį užpildyti iš naujo. Tai yra ypač svarbu, kai dantis ruošiamas protezavimui.

Mūsų klinikoje kanalų gydymui naudojamas dentalinis mikroskopas, mašininiai endodontiniai instrumentai, leidžiantys išvalyti kanalą pagal jo anatominę formą.

Profesionali burnos higiena


Profesionali burnos higiena - tai kompleksas procedūrų, kurių metu pašalinamos minkštos ir kietos dantų apnašos. Išnyksta nemalonus burnos kvapas. Burnos higieną sistemingai atlikti rekomenduojama kiekvienam maždaug kas pusę metų.

Dažnai žmonių, kurie rūko, gausiai vartoja kavą, arbatą, dantys būna pasidengę pigmentiniu apnašu, kuris labai stipriai prikibęs prie dantų paviršiaus. Pigmentiniam apnašui šalinti naudojamas aparatas „Air Flow“. Jis stipria srove purškia specialios medicininės sodos ir vandens mišinį, kuris ir nuvalo pigmentų ir dažomųjų dalelių sąlygotą apnašą. Dantys po procedūros tampa švarūs ir nepaprastai švelnūs.

Kai žmogus nepakankamai gerai kasdien valo dantis, likęs minkštas apnašas pradeda mineralizuotis, kietėti ir ilgainiui susidaro dantų akmenys. Ant jau esančių akmenų užsideda naujas sluoksnis minkšto apnašo. Jei jis ir toliau nėra kruopščiai nuvalomas, vėl kietėja. Ir taip akmuo auga, didėja. Akmenų pats žmogus jau negali pašalinti nuo dantų, o tą daryti būtina. Padėti gali gydytojas odontologas arba burnos higienistas. Jis specialiu ultragarsiniu aparatu pašalina dantų akmenis, po to dantis nupoliruoja specialia poliravimo pasta.

Dantų balinimas


Dantų balinimas – tai paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui patobulinti savo šypseną. Tai moderni, efektyvi ir saugi procedūra. Tyrimai parodė, kad balinimas nekenkia nei dantims, nei dantenoms, jei atliekamas prižiūrint gydytojui odontologui ar burnos higienistui ir laikantis rekomendacijų. Dantis balinti visada reikia tik pasitarus su specialistu, nes melsvo ar pilkšvo atspalvio dantų balinimas gali būti neveiksmingas. Pirktos neaiškios kokybės, nepatvirtintos kliniškai balinamosios medžiagos gali visam laikui sugadinti dantų emalį.

Ortodontija, breketai


Ortodontinis gydymas taikomas netaisyklingai išdygusių dantų atstatymui į dantų lanką, netaisyklingo sąkandžio korekcijai, veido - žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų gydymui bei šių ligų profilaktikai.

Ortodontinis gydymas ne tik sukuria nuostabią šypseną ir harmoningą sąkandį, bet ir pagerina Jūsų sveikatą. Lygūs dantys lengviau valomi, dėl to sumažėja ėduonies, dantenų uždegimo galimybė, išvengiama periodontologinių problemų. Taisyklingas sukandimas pagerina garsų tarimą, kramtymo kokybę, sumažina dantų nusidėvėjimą.

Dantų laminatės


Dantų laminatės – tai plonos porceliano arba akrilo (kompozicinės) plokštelės tvirtinamos prie išorinio danties paviršiaus, pacientui gaminamos individualiai. Laminatės gali būti naudojamos siekiant atstatyti nusidėvėjusius, patamsėjusius dantis, norint pašalinti įvairių dantų traumų pasekmes, siekiant vizualiai pagražinti kreivus dantis. Vaizdas pranoksta helio plombų estetiką. Pakanka dviejų vizitų pas gydytoją – odontologą ir Jūsų šypsena nė kiek nenusileis Holivudo žvaigždžių šypsenai.

Estetinis plombavimas


Estetinio plombavimo metu atstatoma pažeistų dantų forma, spalva, skaidrumas, pakrypimas. Koreguojami atskilę ar nusidėvėję dantys, uždaromi tarpai tarp dantų, jei reikia – keičiama dantų forma. Naujieji estetiškai atstatyti dantys bus natūraliai skaidrūs, pakankamai tvirti, jų paviršius švelnus ir puikiai blizgantis, lyg natūralus emalis.

Terapinis gydymas


Dantų plombavimas (terapinis dantų gydymas) – tai dažniausiai atliekama procedūra odontologo kabinete. Šio gydymo metu yra šalinami kietųjų audinių defektai (kariesas, kitaip ėduonis). Pagrindinis tikslas – diagnozuoti ligas, apsaugoti danties nervą nuo galimo pažeidimo, kuo ilgiau išsaugoti dantis sveikus ir gražius.

Esant būtinybei plombuoti dantis, pirmiausia jie yra tinkamai paruošiami. Gydymo metu „skylutės“ yra išvalomos grąžteliu ir tada dantis plombuojamas. Dažniausiai dantys yra plombuojami helio plombomis (šviesoje kietėjančiais kompozitais). Į šių plombų sudėtį įeina pigmentas, dėl to galima plombos atspalvį priderinti prie danties spalvos. Danties plombavimo trukmė priklauso nuo danties pažeidimo dydžio, tai gali užtrukti 30 – 60 minučių. Patariame, reguliariai profilaktinei apžiūrai lankytis pas odontologą, kas 6 – 12 mėnesių.

Dantų rentgeno nuotraukos


Skaitmeniniu radioviziografu atliekame dentalines rentgeno nuotraukas. Tai užtikrina puikią dantų ir jų šaknų gydymo kokybę.

Odontologijos paslaugos išsimokėtinai


Naudodamiesi „GF Medlizingu“ mūsų klinikoje galite įsigyti įvairias odontologijos paslaugas: tyrimus, gydytojų konsultacijas ir gydymą, ortodonto, protezavimo, chirurgijos ir kitas paslaugas.


„GF Medlizingą“ verta rinktis, nes:

  • Bendra suma gali būti nuo 50 iki 15 000 Eur.
  • Išmokėjimo terminas iki 5 metų.
  • Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių.
  • Galėsite naudotis vienu plačiausių įmokų surinkimo tinklų.
GF Medlizingas